Dolnoslaskie Stowarzyszenie Rozwoju Zeglarstwa
 
Weekendowe kursy na sternika motorowodnego 2023
Przyjmujemy ciągłe zapisy i uruchamiamy kursy na bieżąco. Zadzwoń :-)
Najbliższy początek zajęć i spotkanie organizacyjne: 14 LIPCA oraz 8 WRZEŚNIA o godz. 18.00 w naszym lokalu ul.Więckowskiego 20/3 we Wrocławiu(zadzwoń, jeśli wolisz inne terminy - znajdziemy rozwiązanie).


  Kurs kończy się egzaminem na dany patent: Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego
  Kurs składa się z zajęć teoretycznych (o godz. 18.00 w tygodniu) oraz zajęć praktycznych, na wodzie, w weekendy we Wrocławiu.
Harmonogram zajęć praktycznych ustalamy wspólnie i dopasowujemy się do załogi.
  Egzaminy realizujemy na zakończenie każdego kursu i będzie ustalamy z Wami.
  Cena: 880zł + koszta egzaminu i patentu, które są pobierane przez zewnętrzną komisję egzaminacyjną, egzamin ma charakter państwowy (250 zł egzamin, 50 zł patent, 50% zniżki dla osób w wieku do 26 lat).
  W sprawie kursu prosimy o kontakt telefoniczny: Janusz Pełka - tel. 0608 47 80 84 w godz.11-18

  Zobacz zdjęcia naszych jachtów i przystani (od 2018 mamy nową motorówkę na przystani)
  Zobacz gdzie odbywają się zajęcia praktyczne na wodzie
  Jak się przygotować do zajęć?

  Po aktualne komentarze na nasz temat (ponad 1000 polubień), zdjęcia z zajęć i przystani oraz nasze inne aktywności zajrzyj na nasze konto na facebooku.
  Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych: 1) po wodach śródlądowych; 2) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
  Jakie są przepisy związane z tym patentem? Przeczytaj Rozporządzenie Ministerstwa Sportu z 2013 roku (otwiera plik pdf)

  Spotkania odbywają się w siedzibie DSRŻ, ul.Więckowskiego 20 lok.3 (wejście przez bramę). Terminy zajęć praktycznych na wodzie ustalamy z kursantami indywidualnie (żeglujemy na wrocławskich Osobowicach). Spotkanie organizacyjne najbliższego kursu odbędzie się 14 LIPCA oraz 8 WRZEŚNIA o godz. 18 (zadzwoń, jeśli terminy Ci nie pasują - znajdziemy rozwiązanie).
  Zapisujemy na kurs i odpowiadamy na Twoje pytania telefonicznie (tel.608478084) lub osobiście (zapraszamy do biura lub - jeszcze lepiej - w weekend na przystań). W sezonie jesteśmy częściej na przystani i na wodzie, gdzie ciężko jednocześnie korzystać z internetu. Więc odpowiadanie na maile bywa (ale nie zawsze) dla nas utrudnione. A telefon zawsze mamy pod ręką. Dziękujemy :-)

Zapoznaj się także z naszymi zasadami kursów

Osobą odpowiedzialną za kurs jest:
JanuszJanusz Pełka
prezes stowarzyszenia, sternik morski, instruktor wykładowca PZŻ, instuktor żeglarstwa PZŻ od kilkudziesięciu lat, instruktor sportów motorowodnych (prowadzi kursy, obozy żeglarskie, rejsy morskie, członek i przewodniczący Komisji Egzaminacyjnych: na patenty żeglarskie, mmotorowodne i instruktorskie), morski sternik motorowodny. W 2000 roku - otrzymał honorową odznakę "Zasłużony dla Żeglarstwa Dolnośląskiego" a kilka lat później "Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego" nadaną przez Polski Związek Żeglarski. W 2008 oraz ponownie w 2012 został członkiem Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Środkowej Odry Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W latach 2008-2013 roku był członkiem Komisji Śródlądowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Od 2007 wiceprezes WrOZŻ a w 2019 został wybrany prezesem Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

powrót